Novinka

Všechny novinky

28. 12. 2010 Neděle 30.1.2011, Praha 1, Klub Vagón,Národní třída 961/25

Ve Vagónu jsme hráli kdysi Koncert pro Tibet, nějak jsme se nemohli vejít na pódium, avšak pan zvukař byl výtečný a návštěvníci i organizátoři koncertu tehdy vytvořili skvělou atmosféru...

Byl jsem poněkud nesvůj z nabídky hrát ve Vagónu podruhé (klub má dobré jméno, hrávají tu výtečné formace, jen...značné kouřmo není pro hlasivky i nástroje úplně ideální...). Přesvědčilo mě jednak to, že mě oslovil Jirka Pátek, bubeník Visacího zámku a jednak právě pověst velmi dobrého ozvučení.

Kapela měla v posledních letech smůlu na střídání bubeníků, takže tentokrát zahrajeme asi bez "velkých" bicích (neozve-li se výtečný bubeník i sympatická osobnost z alba Babylon Tomáš Čížek-hrál s námi na Million Marihuana Marchi). Rytmiku i hodně nástrojů dodají samply, které nahráli DJs Diga a Picket, Vivid Live Sound system i samply, které jsem programoval po celou dobu existence kapely. První tři roky jsme koncertovali s přesně tak pojatou rytmikou, jaká bude nejspíš hrát na tomhle vystoupení.

"Velké" bicí mají spousty výhod, plusem jejich absence bude naopak třeba to, že se tentokrát vejdeme na pódium:). K tomu přispěje jistě i to, že nebudeme hrát v sestavě "devět a více" (na Cannafestu se na pódiu například zjevovali nám naprosto neznámí perkusisté, z nichž někteří pomáhali s rytmem, jiní vytvářeli spíše...srceční arytmie mě i přátelům z kapely...:) ).

Rytmy roztančí fenomenální perkusista Hugo Tichý, dále Jakub Rohlena, který bude mít asi ještě nemocnou trubku, stane se asi tedy "jen" baskytaristou. Kytaru rozezní "Dimi" Karel Šimeček, se kterým jsem si poprvé zakoncertoval na již zmiňovaném květnovém Million Marihuana Marchi. Jelikož rád hraji s muzikanty různých žánrů v různých dalších hudebních projektech a koncertování mé domovské kapely je v současností spíše hraním pro radost z mě blízkého druhu hudby a jelikož jsme momentálně volnějším hudebním sdružením, nevylučuji možnost účasti dalších hudebníků na pódiu...

Pro večer ve Vagónu budeme zkoušet naší muziku hranou od roku 1995 až do současnosti (třeba se podaří secvičit i nějaký nový nápad, který hrávám na svých samostatných vystoupeních nebo komorních koncertech s Hugem Tichým). Vybereme to, co se nám bude zdát pro daný koncert nejlepší...a nebo to, co se bude jevit jako...nejmenší průšvih:)...

Srdečně Vás zvu, protože bez Vaší návštěvy by to VÁŽNĚ nebylo ono...Tohle vystoupení by mělo být takovým "kompromisem" mezi "velkým" vystoupením na festivalu a hraním například v čajovně. Na festivalech je obrovská energie, vystoupení mívá "koule", někdy bývá ale cítit i trochu všudypřítomný chaos, spěch při zvukové zkoušce, což se projevuje na zvuku kapely, nebývá taková možnost setkat se s Vámi, pro které hrajeme...

Na SETKÁNÍ se těší Miloslav (skladba, zpěv, perkuse, didgeridoo, flétny, klávesy a samply...a taky tuny slov v této pozvánce:) )

P.S.: Tenhle dovětek tady zkrátka musí být....Spousta věcí se od doby, ve které jsem psal pozvánku na koncert změnila...a...samozřejmě k lepšímu:)...Takže: Nakonec nás rytmicky podrží i bubeník Ondřej Balík, mladý adept doktorského cechu, který s námi hrával již před třemi roky a od té doby se příjemně vyhrál.

Též se schyluje ke spolupráci se zpěvačkou Michaelou Jakerlovou.Tuto mladou dámu jsem potkal na hodinách zpěvu u Paní zpěvačky Pavly Forest na Mezinárodní hudební konzervatoři. A jelikož nám společné "Min-man-men-mon" ladilo a Michaela se jeví jako dosti talentovaný i skromný "hlas", vyzkoušíme, jak nám to bude znít. Budu moc rád, když tato dáma překoná svou sebekritiku a vystoupí s námi už ve Vagónu, protože zpívá moc hezky.

Ještě jsem nenapsal dosti důležitou věc, a to, že v klubu najdete kasičku Občanského sdružení Borůvka, které vydatně pomáhá handicapovaným (mrkněte na www.osboruvka.cz). Můžete si také koupit náš plakát jako symbolický příspěvek dvaceti korun právě pro toto sdružení.

Prodejna U Džoudyho u stanice metra I.P.Pavlova nám zapůjčila solné lampy, takže i zkusíme upravit pódium alespoň trochu jinak, než to v klubech bývá zvykem.

Při domlouvání organizačních věcí jsem se setkával s majitelem klubu, který působí jako sympatický chlapík...mám příjemný pocit, že Vás nebude ohrožovat arogantní ochranka a konec dne strávený ve Vagónu pojede správným směrem...a společně třeba i trochu pomůžeme Borůvce ,)...

P.P.S. : S radostí si dovoluji oznámit, že zástupkyně sekce konzervatoristů zpěvačka Michaela Jakerlová, s námi vystoupí již na tomto koncertě (naše kapela je dle JISTÝCH členů momentálně založena na fůzi dvou základních sekcí - pankáčů a konzervatoristů :)).

Hodně se tážete na výši vstupného, tak tedy: je to CZK 100,-.

Miloslav Kočí