Novinka

Všechny novinky

22. 3. 2011 Brzy nová nahrávka z Vagónu a už teď další novinky na BANDZONE.CZ/POSMRTNEZKUSENOSTITHEADE a na WWW.NYX.CZ/INDEX.PHP?L=TOPIC;L2=1;ID=19037 ........Přijďte 21.4. do dle mých muzikantských známých VELICE příjemného klubu Carpe Diem u Flóry!

Před pár dny jsme s kapelou poslouchali nahrávku z klubu Vagón, kde jsme hráli v lednu a musím vyslat tisíceré díky Martinu Černému, který tenhle koncert zvučil. Nejenže stačil odkudsi vykouzlit ve Vagonu neexistující šňůry, nejen pro náš koncert dosti důležité, ale HLAVNĚ: NEUVĚŘITELNĚ dobře nazvučil v pár zbývajících minutách celý náš ansánbl. Jen Jakubova trubka se v nahrávce ztrácí, což je škoda, ale v tak náročných podmínkách, které Martin měl, se zkrátka nedalo stoprocentně stihnout všechno...Však...ty neuvěřitelné reggae a funky a dub efekty na flétnách a zpěvech, vždy spuštěné v ten SPRÁVNÝ okamžik...parádně dunící a přitom čitelná basová linka...oujééé...to je něco pro ucho gurmánovo, to již chce mnoho řemesla, zkušeností a parádní muzikantskou intuici, Martine Černý!.). Je zkrátka znát, že jedny z prvních nahrávek naší kapely procházely Tvým mixážním pultem ve studiu na nyní již neexistující Deltě...DÍK!

Čestný člen pankáčské sekce našeho uskupení, bubeník Ondřej Balík, pracuje na zpřístupnění této nahrávky a tak si něco málo budete moci poslechnout i na našich stránkách, zatím asi spíše na adresách: bandzone.cz/posmrtnezkusenostitheade a www.nyx.cz/index.php?l=topic;l2=1;id=19037, které začíná opečovávat kytarista Dimi. V těchto virtuálních končinách naleznete taktéž Dimim vložená novější fota z našich koncertů. Oficiální stránky, které právě čtete, čekají ještě na razantnější úpravy, které zatím drhnou na kontaktu s webmasterem v Anglii, ale snad se mi to brzy konečně podaří změnit...

Právě po koncertě ve Vagónu mě znovu oslovil Jirka Pátek z Visacího zámku, tentokrát s kontaktem na Marka Brodského do klubu Carpe Diem poblíž pražské zastávky metra Flora. Carpe Diem má mezi muzikanty dobrou pověst, navíc je to i galerie a kavárna s příjemnou atmosférou, mrkněte na jejich stránky carpediempraha, jsou graficky moc povedené.

V tomhle klubu budeme hrát jeden z mála našich samostatných koncertů v tohoto roku. Samostatné hraní má obrovskou výhodu v MNOHEM pečlivější zvukovce, tudíž lepším zvuku než festivalová hraní a taktéž v tom, že se připraví příběh ze skladeb, na které se v nebetyčném fesťákovém fofru většinou nenajde čas...na samostatných koncertech je většinou mnohem lepší zvuk na pódiu i před ním, propracovanější repertoár i mnohem méně stressu pro kapelu i zvukaře před koncertem samotným, což bývá hodně znát na atmosféře večera...klub se nachází na adrese Jičínská 4, Praha 3 velmi blízko zastávky metra Flora...a...stylově...taktéž velice blízko Olšanských hřbitovů:)...

Miloslav Kočí